Reklam
  • Reklam
Kılca:Türkiye’nin en büyük engelsiz yaşam merkezini...
Reklam

Kılca:Türkiye'nin en büyük engelsiz yaşam merkezini kazandırıyoruz

Karatay Belediye Başkan Hasan Kılca, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

02 Aralık 2023 - 12:34

Kılca, Karatay Belediyesi olarak insan odaklı ve hak temelli bir anlayışla, vatandaşların tamamı için hizmet üretmeye, engellilerin talep ve önerilerine çözüm üretmek, hak ettikleri standartlara kavuşmaları için çalışmaya devam ettiklerini aktardı. “Engelsiz Bir Karatay” için gerekli adımları attıklarının altını çizen Hasan Kılca; “155 milyon lira değerinde, 10 bin metrekarelik alanda yapımını sürdürdüğümüz Konya’nın ilk; Türkiye’nin ise en büyüğü olacak Karatay Engelsiz Yaşam Merkezimizin kaba inşaatını büyük oranda tamamladık. Merkezimizi inşallah en kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi. 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, insanı merkeze alan hizmet anlayışıyla hareket ettiklerini belirtti. 

“Engelsiz Bir Karatay”a katkı sunmak amacıyla çalıştıklarının altını çizen Başkan Hasan Kılca’nın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı şu şekilde;  

“Engel, bedende değil yürekte başlar. Engelsiz hayatı önceleyen her türlü hizmet, proje ve programın destekçisi ve uygulayıcısıyız. Engelli bireylerimize yönelik yapılan her hizmete, her yatırıma daha bir hassasiyetle yaklaşıyor, ilçemizin bütününe hizmet ulaştırmaya özen gösteriyoruz. Biliyoruz ki biz birlikte güzeliz, birlikte güçlüyüz. 

Karatay Belediyesi olarak, engelli vatandaşlarımızın da yanında olmaya devam edeceğiz. Karatay, “Engelsiz Yaşam” prensibini anlamış ve uygulamış bir ilçe. Geçtiğimiz aylarda temelini attığımız Karatay Engelsiz Yaşam Merkezi’miz, Konya’nın ilk; Türkiye’nin ise en büyüğü olacak. 10 bin metrekarelik alanda 155 milyon lira değerindeki bu yatırımımızı kaba inşaatını büyük oranda tamamladık. Merkezimizi inşallah en kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Karatay Engelsiz Yaşam Merkezi’mizde özel bireylerimiz ve ailelerimiz için atölyelerden öğrenme merkezlerine; spor, eğitim, duygu ve terapi odalarından uygulama sınıflarına kadar her detayı düşündük. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bir kez daha vurgulamak istiyorum; engelleri kaldıran ve hayatı kolaylaştıran biz olalım. Bu duyarlılığı hayatımızın her alanında diri tuttuğumuz sürece aşamayacağımız hiçbir engel yok. Buna yürekten inanıyorum. 

Zihinsel veya bedensel farklılıkların yaşama engel oluşturmadığı bilincinin toplumun tamamında daha da sağlamlaşması temennisiyle; dünyadaki tüm engellileri ve onların gören gözü, işiten kulağı, tutan eli olan sabır, şefkat ve merhamet abidesi kıymetli ailelerini sevgiyle selamlıyorum. Tüm engelli vatandaşlarımıza uzun ve mutlu bir yaşam diliyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya Büyükşehir Belediyesi'ne 25 aday!
Konya Büyükşehir Belediyesi'ne 25 aday!
 Büyükşehir’den Eğitimde Örnek Uygulama
Büyükşehir’den Eğitimde Örnek Uygulama