Reklam
  • Reklam
KKTC için çifte bayram 
Reklam

KKTC için çifte bayram 

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 39’uncu kuruluş yıldönümü dolayıyla yazılı bir mesaj yayınladı. 

14 Kasım 2022 - 14:35

KGK Genel Başkanı Mehnet Ali Dim imzasıyla yayınlanan mesajda, 
‘Cumhuriyet bayramının hemen öncesinde Türk Dünyasının kalbi Türk Devletleri Teşkilatı’nın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni gözlemci üye olarak kabul etmesi kararı, ‘Uluslararası platformda tanınmanın kritik bir adımı ve anahtarıdır” denilerek şu görüşlere yer verildi:
“Özbekistan'ın tarihi Semerkant kentinde 9’ncu liderler zirvesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun girişimleri ile KKTC’nin teşkilata gözlemci üye olarak kabul edilmesiyle inancımız o dur ki, kısa zamanda KKTC’nin tüm uluslararası kuruluşlarda tanınmasının önü açılmıştır. Kıbrıs Türk Halkı’nın yıllardan beri özlemle beklediği bağımsızlığının tanınması yolundaki engeller bir bir aşılıyor. Bu vesileyle 39 yıl önce kurulan dost ve kardeş ülkenin cumhuriyet bayramını en içten duygularla kutlarken, değerli KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın liderliğinde ve Türkiye’nin emsalsiz desteğiyle daha gelişmiş ve kalkınmış bir Kıbrıs hedefinin daima destekçisi olduğumuzu bir kere daha vurguluyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir'den ulaşım duyurusu
Büyükşehir'den ulaşım duyurusu
Pota da zor gelen galibiyet 89-84
Pota da zor gelen galibiyet 89-84