Reklamı Geç
Reklam
  • Reklam
Konya’daki Trabzonlular Yemekte Buluştu

Konya’daki Trabzonlular Yemekte Buluştu

Konya'da yaşayan Trabzonlular, Konya Trabzonlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği yemekli organizasyonda bir araya geldi.

14 Kasım 2022 - 13:00

Pandemiden dolayı etkinliklerine ara veren Konya Trabzonlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nce yemekli organizasyon düzenlendi. Metehan’da düzenlenen programa aralarında dernek yönetim kurulu üyeleri, kamu görevlileri, esnaf ve öğrenciler olmak üzere birçok Trabzonlu hemşehri katıldı.

Programın açılışında, Derneğ’in yeni Başkanı Mahmut Kılıç, Derneğin kurucu Başkanı Celalettin Çiftçi ve eski Yönetim Kurulu Üyelerine derneğe yapmış oldukları güzel ve başarılı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında dernek faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Kılıç konuşmasında şunları kaydetti. “Amacımız derneğimizin hizmetlerinin şimdiye kadar olduğu gibi bundan böyle hizmet çıtasını daha üst seviyelere çıkarmaktır. Uyumlu dinamik yeni yönetim kurulumuz ile Konya’da yaşayan Trabzonlu hemşerilerimizi birbirleriyle tanıştırmak, kaynaştırmak, sosyal ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlamak ve dayanışmayı artırmak amacıyla hizmet etmeye devam edeceğiz. Pandemiden dolayı dernek faaliyetlerimize bir süre ara vermiştik. Artık bundan sonra sık sık bir araya gelerek birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeye gayret göstereceğiz” dedi.

Yeni döneme ilişkin alınan kararları üyeleriyle değerlendiren Kılıç, dernek olarak düzenleyecekleri etkinliklerle Karadeniz ve Konya arasındaki kültürel ilişkilerin güçlendirilmesi için çalışacaklarını ifade ederek, katılımlarından dolayı hemşerilerine teşekkür etti.

Yemek programının ardından katılımcılar, kurulan dev ekranda günün önemli futbol karşılaşması MKE Ankaragücü-Trabzonspor maçını hep birlikte izledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
32 yıl sonra kardeşine Esra Erol'da kavuştu
32 yıl sonra kardeşine Esra Erol'da kavuştu
Korkmaz: Sevdamıza sahip çıkmalıyız
Korkmaz: Sevdamıza sahip çıkmalıyız