Konya’ya yeni Emniyet binası

Konya'ya yeni Emniyet binası

“Huzur ve Güven Şehri Konya” ilkesini benimseyerek özveriyle çalışan Konya İl Emniyet Müdürlüğü, daha iyi hizmet verebilmek için binalarını yeniliyor. 

23 Mayıs 2023 - 15:15

Selçuklu Devleti’nin kadim başkenti Konya’ya yakışır bir biçimde Selçuklu mimarisine uygun olarak tasarlanan Emniyet Müdürlüğü hizmet binaları, hem daha geniş hem de Konya’nın tarihi dokusuna uygun olarak yapılıyor.

Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği, Selçuklu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Köprübaşı Polis Merkezi Amirliği, geçtiğimiz yıllarda günümüzün gerektirdiği yeni sistem teknolojilerle, güncel gereksinimlere göre planlanan binalarında vatandaşlara hizmete vermeye başlamıştı. 

Konya İl Emniyet Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı koordinesinde hizmet binalarını yenilemeye ve halkımıza daha iyi hizmet verebilmek için yeni teknolojik sistemlerle günümüz gereksinimlerini karşılayan binaları hizmete kazandırmaya devam ediyor.

“YENİ TEKNOLOJİK GEREKSİNİMLERE UYGUN BİNALAR HİZMETE KAZANDIRILIYOR”

2022 yılında yapımına başlanan İl Emniyet Müdürlüğü binası, eski hizmet binasına göre çok daha büyük bir kapasiteye sahip olarak tasarlandı. Yeni yapılan binayla birlikte dağınık yapıda olan ek hizmet binaları da tek bir yerleşkede toplanıp idari işlemleri kolaylaştırarak hizmet kalitesini artıracak.  

Karatay İlçesinde, şehrin merkezine, Şehir Hastanesi ve Adliyeye yakın bir konumda yapımına başlanan İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binası inşaatı hızla yükseliyor. 87.000 m² arsa üzerine 35.280 m² olarak planlanan projenin 3.5 yılda tamamlanarak 2025 yılının 12. Ayında teslim edilmesi planlanıyor.

GÜVENLİĞİ HER BÖLGEDE ÜST DÜZEYDE TUTMAK İÇİN YENİ POLİS MERKEZ AMİRLİKLERİ KURULUYOR

Ayrıca ihtiyaç duyulan her bölgede, vatandaşlarımızın güvende olabilmeleri için yeni Polis Merkez Amirlikleri kuruluyor. Meram ilçesinde 2022 yılının sonunda yapımına başlanan Gödene Polis Merkez Amirliği binası, 2929 m² arsa üzerine 514 m² kullanım alanlı olarak planlanan projenin 2023 yılsonuna kadar hizmete açılması planlanıyor.

GEREKSİNİM DUYULAN İLÇE EMNİYET AMİRLİKLERİ YENİLENİYOR

İlçelerdeki hizmet binalarında da yenileme çalışmaları hızla devam ediyor. Yunak ilçesinde 2022 yılı sonlarında 2648 m² arsa üzerine 684 m² kullanım alanı olarak yapımına başlanan Yunak İlçe Emniyet Amirliği Hizmet Binasının 2023 yılı sonuna kadar tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1922 Konyaspor kümede kalmayı başardı
1922 Konyaspor kümede kalmayı başardı
Konyaspor Basket küme düştü
Konyaspor Basket küme düştü