Reklam
KTO Karatay Üniversitesi’ne  TEKNOFEST 2021’den birincilik...

KTO Karatay Üniversitesi'ne  TEKNOFEST 2021’den birincilik ödülü

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST 2021’den Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi 1.’lik ödülü ile döndü. TEKNOFEST 2021 ‘Biyoteknoloji ve İnovasyon Yarışması Üniversite ve Üzeri Fikir Kategorisi’nde KTO Karatay Üniversitesi HESPEROS Takımı 1. oldu.

27 Eylül 2021 - 14:04

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen ve binlerce gencin hayallerini gerçekleştirmek amacıyla çeşitli kategorilerde teknolojik yarışmaların düzenlendiği TEKNOFEST 2021, 21-26 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanında yapıldı.

KTO Karatay Üniversitesi bu yıl TEKNOFEST 2021’e üç takım hâlinde katılım sağladı. Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Kategorisi’nde AR-GE Topluluğu KARATAY adlı elektrikli araç ile; Uluslararası İnsansız Hava Aracı-Döner Kanat Kategorisi’nde Tuğrul Takımı HÜMA adlı drone ile; Biyoteknoloji ve İnovasyon Yarışması Fikir Kategorisi’nde ise HESPEROS Takımı Biyolojik Fotovoltaik Güneş Hücresi Bazlı Taşınabilen Pestisit Sensörü Kiti başlıklı projeleri ile TEKNOFEST 2021’ne katıldı. Üç takım final müsabakalarında yer alırken HESPEROS Takımı, projesi ile KTO Karatay Üniversitesi’ne 1.’lik ödülü getirdi.

BİYOTEKNOLOJİ FİKİR ALANINDA 1’LİK ÖDÜLÜ KTO KARATAY’IN

Danışmanlığını KTO Karatay Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi akademisyenlerinden Prof. Dr. Hüseyin Bekir Yıldız’ın yaptığı ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden Yaren Zerrin Akıncı ile Menşure Güler’den oluşan HESPEROS Takımı, Biyoteknoloji ve İnovasyon Yarışması Üniversite ve Üzeri Fikir Kategorisi’nde Türkiye 1.si oldu. Ödüllerini Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Nobel Ödüllü Türk Bilim İnsanı Sayın Prof. Dr. Aziz Sancar’ın elinden alan HESPEROS Takımını KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk ve Rektör Prof. Dr. Bayram Sade tebrik etti.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya Polisi her yerde
Konya Polisi her yerde
Atıl otobüslere çözüm bulunmalı
Atıl otobüslere çözüm bulunmalı