Reklam
  • Reklam
Meram’da çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Meram’da çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte ilçe genelinde bulunan çöp konteynerlerini dezenfekte ederek yıkayan Meram Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, konteynerler çevresinde oluşabilecek kötü koku ve görüntünün ortadan kaldırılmasının yanında haşere ve sinek üremesinin de önüne geçmek için çalışıyor.

24 Mayıs 2021 - 17:09

Halk sağlığı açısından ekiplerin düzenli olarak dezenfekte çalışmalarına devam ettiğini ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, daha temiz bir Meram için çalıştıklarını söyledi.

Meram Belediyesi daha sağlıklı, temiz, modern ve konforlu bir Meram hedefi için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri bu amaçla ilçe genelinde bulunan çöp konteynerlerini detaylı bir şekilde temizleyerek yıkıyor. Böylece konteynerlerin  yazın sıcak günlerinde kötü koku yaymasının, haşere ve sineklerin üreme merkezi olmasının önüne geçiyor.

MERAM’IN CADDE VE SOKAKLARINDA HUMMALI TEMİZLİK

Artan hava sıcaklıklarıyla birlikte toplum sağlığı açısından olası olumsuzlukları önlemeyi amaçlayan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, yer altı ve yer üstü çöp konteynerlerinin iç ve dış yüzeylerini köpüklendirdikten sonra basınçlı su ve özel solüsyonlarla temizliyor. Tortu kalmayacak şekilde yıkanan konteynerler daha sonra yeniden vatandaşların kullanımına sunuluyor.

BAŞKAN KAVUŞ; “ÖNCE İNSAN, ÖNCE TEMİZLİK”

Hemşehrilerinin sağlığını önemsediklerini belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Meram Belediyesi olarak, bizler için önemli olan unsur ‘önce insan’dır. Yaşanabilir bir çevrede daha konforlu yaşamın koşullarından biri de temizliktir. Bu anlamda yaz aylarında temizlik açısından meydana gelebilecek olumsuzluklara müdahale etmek için çalışmalarımız aralıksız sürüyor’’ ifadelerini kullandı.

BAŞKAN KAVUŞ; “YAZ SICAKLARINDA ÇÖP TOPLAMA VE KONTEYNERLERİ TEMİZLEME SIKLIĞIMIZI ARTIRIYORUZ”

Sıcak yaz günlerinde çöp toplama sıklığının artırılması ve konteynerlerin detaylı temizliğinin çok daha fazla önem arz ettiğini belirten Başkan Mustafa Kavuş, “Sıcaklar, çöplerin toplanması kadar konteynerlerin temizliğinin artırılmasını da zorunlu kılıyor. Biz bu amaçla ilçe genelinde bulunan tüm çöp konteynerlerini periyodik aralıklarla dezenfekte edip temizliyoruz. Böylece kötü koku ve görüntünün ortadan kaldırılmasının yanında haşere ve sinek üremesinin de önüne geçmiş oluyoruz. Bu arada temizlik çalışmalarımız kapsamında hemşehrilerimizden de atıklarını konteynerlerin yanına değil içine bırakmaları konusunda hassasiyet bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özel Öğrenciler Hasat Sevinci Yaşadı
Özel Öğrenciler Hasat Sevinci Yaşadı
“Yaşayan miras çini
“Yaşayan miras çini" yarışmasının ödülleri sahiplerini...