KKTC heyetinden Karatay’a ziyaret

KKTC heyetinden Karatay’a ziyaret

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar ile beraberindeki heyeti ağırladı. Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) koordinasyonunda Konya’da bulunan heyet, Başkan Kılca ile birlikte Karatay Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan yatırım ve projeleri de yerinde inceleme fırsatı buldu. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak Kıbrıs’ta birçok belediyemizle işbirliği halindeyiz ve bu ortak çalışma anlayışımızı sürdürece

08 Eylül 2023 - 14:41

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar ile beraberindeki heyet, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’yı ziyaret etti.

KKTC belediyelerine yönelik bilgi ve tecrübe paylaşımı amacıyla Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) koordinasyonunda Konya’ya gelen heyette, aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Güzelyurt Belediye Başkanı da olan Birlik Başkanı Mahmut Özçınar’ın yanı sıra Lapta-Alsancak-Çamlıbel Belediye Başkanı Fırat Atasever, Erenköy-Karpaz Belediye Başkanı Hamit Bakırcı, Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, Mesarya Belediye Başkanı Ahmet Latif, Çatalköy Belediye Başkanı Ceyhun Kırok, Mehmetçik-Büyükkonuk Belediye Başkanı Fatma Çimen Tuğlu, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği personelleri yer aldı.

KARATAY BELEDİYESİ’NİN YATIRIM VE PROJELERİNİ YERİNDE İNCELEDİLER KKTC Heyeti, Karatay ziyaretleri kapsamında önce Karatay Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Hasan Kılca ile bir araya geldiler. Burada bir süre Hasan Kılca ile görüşen heyet, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile birlikte, Karatay Belediyesi’nin ilçenin dört bir köşesinde hayata geçirilen yatırım ve projeleri yerinde inceleme fırsatı da buldular.

Bu kapsamda Kıbrıslı belediye başkanları; Konya’nın yeni bir marka değeri haline gelen Kafe Karatay Ulubatlı Hasan Şubesi’ni gezdiler. Burada verilen hizmetler hakkında bilgi alan başkanlar daha sonra Çelebi Mahallesi’ne kazandırılan Çelebi Parkı ile Akabe Mahallesi’ndeki Adalet Parkı ve park içerisine kazandırılan Millet Kıraathanesi’ni de gezdiler.

Söz konusu parklar ve parkların içerisindeki çocuk oyun grupları hakkında bilgi alan KKTC Heyeti daha sonra ise, bu yıl ilk defa ziyaretçi ağırlayan Karatay Mevlana Gül Bahçesi, Karatay Piknik Bahçesi ile Hobi Bahçesi’nde de incelemelerde bulundular.

KIBRISLI KARDEŞLERİMİZLE OLAN ORTAK ÇALIŞMA ANLAYIŞIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar ile beraberindeki heyeti Karatay’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğuna vurgu yapan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetimizin birbirinden kıymetli Belediye Başkanlarını Karatay’ımızda ağırladık. Kıbrıs belediyelerimize yönelik bilgi ve tecrübe paylaşımı amacıyla, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) koordinasyonunda şehrimize gelen ve bizleri unutmayan heyete şükranlarımı sunuyorum. Kendilerine Karatay’ımıza kazandırdığımız yatırımlarımız hakkında hem bilgi verdik hem de hizmetlerimizi yerinde inceledik. Kıymetli başkanlarımıza ve beraberlerindeki heyete ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Karatay Belediyesi olarak Kıbrıs’ta birçok belediyemizle işbirliği halindeyiz ve bu ortak çalışma anlayışımızı sürdüreceğiz” dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nihayet... Yunus Mallı gönderildi
Nihayet... Yunus Mallı gönderildi
Konyaspor ilk transferi savunmaya yaptı
Konyaspor ilk transferi savunmaya yaptı