Reklam
  • Reklam
Konya Gazeteciler Cemiyeti’nden kınama
Reklam

Konya Gazeteciler Cemiyeti’nden kınama

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir Gaziantep’te basın emekçisine yapılan şiddeti doğru bulmadığını belirtirken Muharrem Sarıkaya’yı da bu hareketinden ötürü kınadı.

20 Aralık 2021 - 14:29

Konya Gaxeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir “Gaziantep’te, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'le program yapan Muharrem Sarıkaya’nın canlı yayın esnasında ses problemi yaşanmasının ardından, konuyla ilgili ayarlamaları yapan İhlas Haber Ajansı (İHA) Gaziantep muhabiri Ahmet Demir’e tokat atarak itmesini Konya Gazeteciler Cemiyeti olarak doğru bulmadığımızı ifade etmek istiyorum” dedi.

Konya Gazeteciler Cemiyeti olarak aldıkları kararı ifade eden Özdemir “Muharrem Sarıkaya’nın bir basın emekçisi meslektaşımıza yaptığı vicdana, ahlaka ve insan onuruna sığmayan hareketini şiddetle kınıyor, Muharrem Sarıkaya’yı bugün itibari ile meslektaşımız ve ‘gazeteci’ olarak tanımıyoruz. Kameraların önünde insan hakları ve emek savunuculuğu yaparken kamera arkasında kameraman tokatlaması herkes gibi bizlerin de yüreğini sızlattı. Şiddetin her türlüsünü şiddetle reddediyor, şiddete uğrayan meslektaşımıza geçmiş olsun diliyoruz” şeklinde konuştu. 

Bir basın emekçisinin şiddet görmesine sessiz ve kayıtsız kalan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in tavrının da izahının mümkün olmadığını söyleyen Konya Gazeteciler Cemiyeti Sefa Özdemir “Muharrem Sarıkaya’nın yaptığı yanlışa kayıtsız ve sessiz kalarak, bir basın emekçisi arkadaşımızın şiddete maruz kalmasına seyirci kalan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in tavrını anlamanın da imkanı yoktur” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pota da hazırlıklar sürüyor
Pota da hazırlıklar sürüyor
Konya Ansiklopedisi” Dijitalleşti
Konya Ansiklopedisi” Dijitalleşti